A csernobili atomkatasztrófa 1986. április 26-án történt az ukrajnai (akkor a Szovjetunió tagállama) Pripjaty és Csernobil városok melletti atomerőműben.
Ez az eset volt az atomenergia felhasználásának történetében a majaki után a legsúlyosabb katasztrófa. A védőépületek hiánya miatt radioaktív hulladék hullott a Szovjetunió nyugati részére, valamint Európa más részeire és az Egyesült Államok keleti részére. A mai Ukrajna, Fehéroroszország és Oroszország területén hatalmas területek szennyeződtek, kb. 200 000 embert kellett kitelepíteni. A radioaktív hulladék kb. 60%-a Fehéroroszországban hullott le.
A baleset hatására megkérdőjeleződött a szovjet atomenergia-ipar biztonságossága, ami évekre lassította fejlődését, a szovjet kormánynak pedig le kellett állnia a titkolózással. Ukrajna, Fehéroroszország és Oroszország a mai napig érzi a katasztrófa hatás
...
Tovább »
|
Mint ahogy az már szinte mindenki számára ismert, novembertől a mentők eddigi 104-es segélyhívóját is csatlakoztatják a központi 112-es egységes segélyhívóhoz.
...
Tovább »
|
Ma, május 4-én van Szent Flórián ünnepe, a nemzetközi tűzoltónap. Tiszteljük és becsüljük meg ennek a nemes hivatásnak a képviselőit, mert ők oda mennek, ahonnan épeszű ember menekül, néha akkora bérért, amiért sokan fel se húznák az egyenruhát, olyat látnak szinte naponta, ami után egy normál ember hamar megőrülne, olyat tesznek, amihez nagyon keveseknek van csak bátorsága - segíteni a bajba jutottakon. Ők az igazi példaképek. A mindennapok hősei. Isten éltessen sokáig minden lánglovagot!
|
|